Méltán népszerűek az otthon is jól használható, a víz masszírozó erejével működő berendezések, hiszen ezek az otthoni wellness nélkülözhetetlen kellékei. Milyen típusok közül választhatunk? Milyen anyagból készülnek? Melyik mennyi helyet igényel és hogyan használhatjuk? A legfontosabb kérdések és a válaszok vásárlás előtt.
A vízsugárral történő masszírozás, a hidromasszázs segít az egészség megőrzésében: felfrissít, csökkenti a feszültséget, masszíroz, méregtelenít. Ugyanakkor lelki és fizikai betegségek kezelésére is alkalmas.
A hidromasszázskád nem olcsó, vásárlása előtt érdemes alaposan körülnézni a piacon. De melyek azok a szempontok, amelyekre figyeljünk a döntés előtt?
A fúvóka
Az első kérdés a fúvóka, amelyen keresztül áramlik a levegő, a víz vagy a kettő elegye a kádba. Van olyan készülék, amelyben a vízhez ózonnal dúsított, előmelegített levegőt kevernek.
A fúvóka készülhet műanyagból és acélból is. Anyagát úgy lehet a vásárlás előtt ellenőrizni, hogy kivesszük a kádból.
Fontos még a fúvókák száma is, de ez nem döntő szempont, inkább a méretük és funkciójuk a lényeges. Szabályozható a beáramló levegő vagy víz iránya és ereje is. Pezsgő fürdő, masszázs vagy akupresszúra, ez is a különféle fúvókákkal állítható be. Általában többféle ülőhely is van egy kádban: van olyan, amelyet sportolás után ajánlanak, és olyan is, amely a kényelmet szolgálja, de létezik kifejezetten a testmasszázsra kitalált is.
Szivattyú
A szivattyú esetében a teljesítmény, a fogyasztás és tartósság a fő szempontok.
Vezérlés
Egyszerűbb esetben kézzel szabályozhatók a funkciók a kádon, és van már „hét nyelven beszélő” vízálló távirányítós, számítógép vezérelt készülék, amelyhez tévét, DVD lejátszót vagy vízálló billentyűzettel számítógépet is csatlakoztathatunk. És jócskán vannak a két véglet közti átmenetek is.
Elektronikát kevés cég gyárt, a medencegyártók tőlük vásárolják a vezérlő berendezéseket. Okostelefonról vezérelhető készüléket azoknak ajánlják, akik mondjuk, az üdülőben lévő berendezést szeretnék távolról indítani, hogy mire odaérnek, addigra kellő hőmérséklettel várja őket a kád.
A kád anyaga, burkolata
A hidromasszázskád készülhet üvegszál erősítéses akrlilból, sőt lehet különleges antibakteriális bevonata is. Nagyobb masszázsmedencék pedig mozaikbevonattal épülnek. Kültéri jacuzzinál a burkolat esetében is megoszlanak a vélemények, van, aki a kanadai vöröscédrusra, van, aki a WPC-esküszik. És kültérre van kőburkolatú is. Ez tényleg ízlés dolga…
Fertőtlenítés, tisztítás
Ez az egyik legfontosabb kérdés, hiszen többen is használják egyszerre a hidromasszázskádat. A víz mechanikus tisztítását szűrőkkel végzik, vannak olyan berendezések, ahol a befolyó víz mellett vannak a szűrők, ebben az esetben a szennyeződések a tisztának szánt vízben vannak. A jobb megoldás, amikor oldalszűrőt használnak, és visszacsapó szelepen át folyik a víz, így az tisztán jut vissza a medencébe.