Ideje felébresztenünk a téli álmot alvó medencénket, hiszen egykettőre beköszönt a meleg idő és akkor már jó lenne használatba venni. Melyek a legfontosabb teendők?
Ha a téliesítést gondosan és szakszerűen elvégeztük, az alábbi feladatok állnak előttünk:
- A téli takaró és vízzsákok eltávolítása (levétel után mindenképp tisztítsuk meg a téli takarót és csak teljes száradás után tegyük száraz, naptól védett helyre).
- A fagytestek eltávolítása a medencéből.
- Amennyiben télen kiszereltük a vízforgató szivattyút, azt ilyenkor szereljük vissza.
- Ellenőrizni kell a szűrőhomok állapotát (ha a szűrőhomok erősen vízköves, vagy összeállt, célszerű a beüzemelés előtt kicserélni).
- A téliesítéskor használt fagydugókat (befúvók, szkimmer) el kell távolítani.
- A téliesítéskor leengedett vízmennyiséget pótolni kell.
- A gépházban a téliesítéskor elzárt csapokat, szerelvényeket meg kell nyitni.
- Ha a vízszint elérte a megfelelő magasságot és a gépházban a szerelvények megfelelő állásban vannak, indítsuk el a vízforgatást.
- Ha a szűrés-forgatás megfelelően működik, a medence alját porszívóval tisztítsuk meg.
A nem megfelelő téliesítés esetén a víz télen is bealgásodhat, a medence fala erősen vízkövesedik, célszerű tehát a régi vizet leengedni éss a medencét erre a célra rendszeresített vegyszerrel (pl. BAYROL Decalcit Becken) megtisztítani.

Tavaszi fagyveszély – veszélyben a medence
A legfontosabb, hogy csak akkor végezzük el a tavaszi beüzemelést, ha már biztos nincs tartós fagyveszély. Azt is érdemes megfontolni, hogy ha túl korán helyezzük üzembe a medencénket éss csak később használjuk, a víz vegyszerezését, a szűrést és a forgatást folyamatosan biztosítani kell, ami jelentős költségekkel járhat.