Lehetünk bármennyire körültekintőek, sajnos történhetnek otthonunkba kivédhetetlen, kárt okozó események. Ezek közül az egyik legkellemetlenebb a súlyos következményekkel járó vízkár. A Paradox WD1 rádiós vízérzékelő, ha teljesen elhárítani nem is tudja, de legalább az első pillanattól kezdve érzékeli a bajt és azonnal riasztja a lakás tulajdonosát.
Mit értünk vízkár alatt?
A lakásunkat elöntő víz, a felázott padló és falak, a hosszadalmas és költséges helyreállítás, valamint a biztósítói ügyintézés a legtöbbünk rémálmaiban szerepel. A vízkárnak, az ingatlanban megjelenő nagyobb mennyiségű víznek számos oka lehet, de a leggyakoribbak a csőtörés / dugulás a lakásunkban, vagy a szomszédos lakásban, a mosógép vagy a mosgatógép meghibásodása, beázás egy rossz nyílászárón keresztül. A következmények jellemzően a melegburkolatok, a fabútorok súlyos károsodása. A padló vagy falburkolat teljes cseréje költséges és sok munkával jár, de a szeretett bútoraink cseréje legalább ennyire fájdalmas. Extrém esetben a felázott burkolat még a válaszfalakat, főfalakat is képes szétfeszíteni, jelentős szerkezeti kárt okozva ezzel.
Megtörtént a baj. Mit tehetünk? Megoldás, a Paradox WD1 vízérzékelő
Természetesen a legfontosabb a megelőzés, de sajnos az események rajtunk kívül álló okok miatt is bekövezhetnek. A következő lépés tehát az érzékelés kialakítása: ha bekövetkezik a káresemény, legalább azonnal tudjunk róla. Ezért alkalmazunk a betörések ellen nyitás- és mozgásérzékelőt, tűzkár esetére füst- és hőérzékelőt, illetve vízkárhoz vízérzékelőt.
A kis méretű, valamint a rádiós jelzésátvitel miatt könnyen és gyorsan telepíthető vízérzékelőt a lehetséges kárforrások közelébe ajánlott elhelyezni, így gyorsan detektálja a problémát.
A vízérzékelő legjobb helye:
- Szaniterek
- Mosó- és mosagatógépek
- Gépészeti helyiségek
- Radiátorok
- Fűtéscsövek toldó és hőtágulási pontjai
- Kazán és túlfolyó
Fontos, hogy egy vízérzékelő a kiegészítő szondájával két közeli pontot is védhet.
ÉRDEKLŐDÖM A PARADOX WD1 RÁDIÓS VÍZÉRZÉKLŐ IRÁNT
Hogyan jelez a vízérzékelő?
Ez az érzékelőtípus a riasztó hatástalanított állapotában is dolgozik, így függetlenül a jelenlétünktől vagy a riasztó állapotától, a rendszer működik.
Az értesítés módja többféle lehet:
- PUSH értesítés,
- sms,
- hanghívás,
- távfelügyeleti értesítés (ha az ingatlan védelmét felügyeleti szolgáltató látja el). Ezek a cégek is többféleképpen reagálhatnak: értesíthetik az összes kontaktszemélyt, járőrt is küldhetnek, akár olyan jogosultsággal, hogy átvizsgálhatják az ingatlant, így cselekvően csökkenthetik a káresemény hatásait.
A Paradox WD1-es rádiós érzékelője az érzékelő szondák segítségével minden olyan folyadékot érzékel, ami érinti a szondákat és elektromos vezetőképessége van (szinte minden folyadék, különösen a víz). Ezt az érzékelést rádiójel formájában képes közölni a Paradox riasztóközponttal, mely programozásának megfelelően képes kezelni a jelzést.