A faredőnyöktől napjainkra eljutottunk a redőnyrendszerek legújabb generációjához, amelyek egyre jobban szolgálják a felhasználók igényeit. A technikai megoldások, a legújabb fejlesztések, illetve a redőnyvásárlás előtti leghasznosabb tudnivalók kérdésében az árnyékolástechnikai megoldásaiban minőséget és innovációt zászlajára tűző Atenád Kft. kalauzolta el a Homeinfot.

Redőnyország
Magyarország redőnynagyhatalom. Ha árnyékolásról van szó, akkor elsőként jó eséllyel a redőny ugrik be legtöbbünknek. Nem véletlenül, hiszen a redőnyöket megtaláljuk Budapest 19. században épült belvárosi házaiban, és az árnyékolásnak ez a módja dominál a 20. század második felében épült vidéki házakban is.
Ahogyan már a telefon alatt sem a tárcsázós, bakelitből készült eszközöket értjük, úgy a 21. századra a redőny is jelentős evolúción esett át.

A mozgatásához komoly izomerőt igénylő faredőnyöktől, illetve az időjárási hatásoknak kevésbé ellenálló korai műanyag változatoktól fokozatosan jutottunk el a redőnyrendszerek legújabb generációjához, amelynek kiemelkedő képviselője Magyarországon az Atenád Kft. A cég nem csupán egy márka forgalmazójaként, hanem - minőségi német alapanyagokra építve - fejlesztőként és gyártóként is jelen van az árnyékolástechnika piacán.

Miért jó a redőny?
A redőny alapvetően három funkcióval rendelkezik: az árnyékolás mellett javítja a biztonságérzetünket, illetve komoly hőtartó képessége is van. Habár a rossz szándékú külső behatolást önmagában nem akadályozza meg a leengedett redőny, egy betörő számára mégis növeli annyira a lebukás kockázatát, hogy inkább tovább álljon, hiszen a bejutás több időbe telik, zajt csaphat, ráadásul nem tudhatja, hogy a redőny túloldalán mi vár rá.
A motorizált, elektronikus végállású redőnyök akadályérzékelő funkcióval is rendelkeznek, melyek mozgatás közben blokkolják a redőnyt, védik a szerkezetet és értékeinket a balesetek ellen.

Egy jó minőségű leengedett redőny emellett mintegy 20%-os fűtési, illetve hűtési megtakarítást biztosít. Amikor a redőny árát esetleg első hallásra sokalljuk, kalkuláljuk bele ezt a tényezőt is a döntés meghozatalába.

Az anyagválasztás szempontjai – műanyag és alumínium redőnyök
A redőnylamellák és a lefutók - amelyben a redőnypalást mozog - műanyagból, illetve alumíniumból készülnek. A silány alapanyagokból, rossz megmunkálással legyártott műanyag redőnyök fakulnak, kopnak, repednek, törnek. Ezzel ellentétben a minőségi alapanyagból készített műanyag redőnyök 15-20 évig is szolgálhatják a lakás, ház komfortját. A külső tokos műanyag redőny árérték arányban is ideális választás olyan házak, lakások esetében, ahol nem várható komolyabb homlokzati felújítás a következő években.
A műanyag redőnyöket érdemes arritereztetni, ezzel megakadályozhatjuk a lamellák oldalmozgását elcsúszását, lehetővé téve a redőny motorizálását. Alkalmazása sok bosszúságtól, plusz költségtől kíméli meg az embert.