A modern síkpala már nem a rossz hírű, azbesztet is tartalmazó tetőfedő anyag. A mai modern, környezetbarát alapanyagú szálcement síkpala gyártási technológiának köszönhetően gyakorlatilag a szivárvány minden színében választható, gazdaságos és tartós tetőfedő anyag. A pala ezen új generációja természetesen nem csupán az elavult helyettesítőjeként jöhet szóba, hanem bármilyen anyaggal fedett épület, családi ház, közintézmény, sőt műemlék felújítása esetén is érdemes számba alkalmazásának előnyeit.
A felújítandó tető dőlésszögétől, meglévő alszerkezetétől és annak minőségétől függően az Eternit szálcement síkpala kiválóan alkalmazható szinte bármilyen épülettípuson.
Az Eternit síkpala alkalmazásával, szín- és formagazdagságának köszönhetően rendkívül változatos fedéskép kialakítása lehetséges. Így megkülönböztethetjük a hazánkban gyakran alkalmazott fedéstípusok közül a franciafedést (szabványfedés), angolfedést (szabályos kettős fedés), magyarfedést (vízszintes rombuszfedés), szabályos kettős téglányfedést vagy az úgy nevezett svájcifedést, vagy más néven az egyszeres téglányfedést.
A pala kis önsúlya gazdasági előnyt kínál
A síkpala kis önsúlya nem csak a statika, hanem az alkalmazási lehetőségek szempontjából is fontos, valamint több oldalról is energiamegtakarítást tesz lehetővé. A kis súlyú rakatok szállítása is kedvező költségű lehet, azok akár belvárosi felhasználás esetén is egyszerűen és könnyen tárolhatók, építkezésen belül könnyen mozgathatók, mindezzel hozzájárulva az energia- és költségtakarékos felhasználáshoz. Ez összességében az ár-érték arányt tekintve kiemeli az Eternit síkpalát más megoldások közül.
E sokoldalú építőanyag egyik előnyös tulajdonsága tehát a mindössze kb. 14 kg/m2-nyi, azaz meglehetősen kis önsúlyú. Éppen e kis súlyának köszönhetően előnnyel alkalmazható felújításokon, ahol szempont a tető szerkezetének megtartása, vagy kismértékű változtatása.
Költséghatékony palafedés: svájcifedés síkpalával
A svájcifedéssel készült tető könnyed, esztétikus és izgalmas látványt nyújt a hagyományosnak mondott hálós fedésképekhez képest. Ennek egyik oka, hogy az oldal irányban eltolt fedéskép még látványosabb a leggyakrabban használt 30x60cm-es, azaz nagy a nagyméretű táblákból kivitelezve. Ezzel a fedéstípussal a legegyszerűbb épület is egyedi megjelenést kaphat amellett, hogy az uralkodó széliránnyal ellentétesen jobbosan vagy balosan rakva, a megfelelő rögzítéseket (2 db horganyzott szeg és 1 db rögzítő kampó) alkalmazva egyszerűen, gyorsan szerelhető, könnyű szerkezetű és az un. egyszeres fedésnek köszönhetően még költséghatékony is.