A modern síkpala már nem a rossz hírű, azbesztet is tartalmazó tetőfedő anyag. A mai modern, környezetbarát alapanyagú szálcement síkpala gyártási technológiának köszönhetően gyakorlatilag a szivárvány minden színében választható, gazdaságos és tartós tetőfedő anyag. A pala ezen új generációja természetesen nem csupán az elavult helyettesítőjeként jöhet szóba, hanem bármilyen anyaggal fedett épület, családi ház, közintézmény, sőt műemlék felújítása esetén is érdemes számba alkalmazásának előnyeit.
A felújítandó tető dőlésszögétől, meglévő alszerkezetétől és annak minőségétől függően az Eternit szálcement síkpala kiválóan alkalmazható szinte bármilyen épülettípuson.
Az Eternit síkpala alkalmazásával, szín- és formagazdagságának köszönhetően rendkívül változatos fedéskép kialakítása lehetséges. Így megkülönböztethetjük a hazánkban gyakran alkalmazott fedéstípusok közül a franciafedést (szabványfedés), angolfedést (szabályos kettős fedés), magyarfedést (vízszintes rombuszfedés), szabályos kettős téglányfedést vagy az úgy nevezett svájcifedést, vagy más néven az egyszeres téglányfedést.
A pala kis önsúlya gazdasági előnyt kínál
A síkpala kis önsúlya nem csak a statika, hanem az alkalmazási lehetőségek szempontjából is fontos, valamint több oldalról is energiamegtakarítást tesz lehetővé. A kis súlyú rakatok szállítása is kedvező költségű lehet, azok akár belvárosi felhasználás esetén is egyszerűen és könnyen tárolhatók, építkezésen belül könnyen mozgathatók, mindezzel hozzájárulva az energia- és költségtakarékos felhasználáshoz. Ez összességében az ár-érték arányt tekintve kiemeli az Eternit síkpalát más megoldások közül.
E sokoldalú építőanyag egyik előnyös tulajdonsága tehát a mindössze kb. 14 kg/m2-nyi, azaz meglehetősen kis önsúlyú. Éppen e kis súlyának köszönhetően előnnyel alkalmazható felújításokon, ahol szempont a tető szerkezetének megtartása, vagy kismértékű változtatása.
Költséghatékony palafedés: svájcifedés síkpalával
A svájcifedéssel készült tető könnyed, esztétikus és izgalmas látványt nyújt a hagyományosnak mondott hálós fedésképekhez képest. Ennek egyik oka, hogy az oldal irányban eltolt fedéskép még látványosabb a leggyakrabban használt 30x60cm-es, azaz nagy a nagyméretű táblákból kivitelezve. Ezzel a fedéstípussal a legegyszerűbb épület is egyedi megjelenést kaphat amellett, hogy az uralkodó széliránnyal ellentétesen jobbosan vagy balosan rakva, a megfelelő rögzítéseket (2 db horganyzott szeg és 1 db rögzítő kampó) alkalmazva egyszerűen, gyorsan szerelhető, könnyű szerkezetű és az un. egyszeres fedésnek köszönhetően még költséghatékony is.
Ez is érdekelhet
Védelem környezeti hatások és az időjárás ellen
Nem lényegtelen szempont, hogy a szálcement síkpala alapanyagainak és gyártástechnológiájának köszönhetően környezeti hatásokkal, savakkal, lúgokkal, UV sugárzással szemben igen ellenálló, valamint fagyálló, tűzálló és törhetetlen.
Ezek miatt hosszú élettartama alatt nem igényel karbantartást sem.
Tekintettel az elmúlt évek egyre szélsőségesebb időjárási viszonyaira keresettek családi házak, középületek esetén is a szél- és időjárásálló védettséget nyújtó építőanyagok. Ezek közé tartoznak az Eternit szálcement síkpala termékek is. A kivitelezés során dönthetünk pl. a dupla biztonságot nyújtó duplafedés mellett, de ha az egyébként szintén viharálló egyszeres fedést lehetővé tevő változatok mellett döntünk, feltétlenül javasolt a rendszer részét képező rögzítő elemek alkalmazása is.
Hagyományos építőanyag környezetbarát változatban
A hagyományosan használt és számtalan épületen mai is, szinte kizárólag rossz minőségben megtalálható palafedést legegyszerűbb azonos fedőanyagra, síkpalára cserélni. Ez az anyag azonban már nem azonos a korábban elterjedttel. A modern, Eternit síkpala nem a rossz hírű azbesztet is tartalmazó anyag, hanem természetes alapanyagú, szálcement építőelem. A gyártás során természetes alapanyagokat felhasználó, környezetbarát szálcement síkpala a cégcsoport modern német gyárában készül.
Komplett és kompakt rendszer a műszaki és esztétikai tökéletességért
A tetőfedést a síkpala választék minden eleméhez, így a svájcifedésre alkalmas változatokhoz is rendelkezésre álló kiegészítők széles skálája teszi könnyebbé, a tetőt pedig műszakilag tökéletessé és esztétikussá.
Legyen szó tetőáttörések átvezető elemeiről, hófogásról, tetőbiztonsági kiegészítőkről, vagy szellőző- és bevilágító vagy kibúvó elemekről, ezeket rendszerelemként a gyártó kínálja. De ne feledkezzünk meg a tető alszerkezetének minőségét szolgáló tetőfóliákról vagy alátéthéjazatokról sem.