Bár a laminált parketta méretre vágása és lefektetése nem a felújítás legkönnyebb része, azonban bele lehet szeretni a laminált padló lerakásába.
Ha már sok energiát ölünk bele a lakásfelújítás munkálataiba, szeretnénk mindent a lehető legszebben elkészíteni. Ennek fontos eleme a régi parketta kicserélése. Próbálkozhatunk csiszolással, újralakkozással, de az esetek túlnyomó részében a kor miatt már a parkettán szerkezeti hibák is előfordulnak.
A laminált padló lefektetése, összeillesztése önmagában nem nehéz feladata, és a felújítás egyik legélvezetesebb része lehet, de némi előkészítést igényel. Az előző parketta vagy laminált lap eltávolítása után, gondot kell fordítani az aljzatkiegyenlítésre is.
Aljzatkiegyenlítés
Ellenőrizzük, mennyire sima a felület, amelyen dolgozni fogunk. Ha nem vagyunk teljesen biztosak, hogy elég egyenletes-e a talaj, mindenképpen végezzünk aljzatkiegyenlítést. Az egyenetlenség mértékétől függ, mennyi aljzatkiegyenlítő anyagra lesz szükségünk. A zsákon mindig szerepel a keverési arány, továbbá az is, hogy az adott mennyiség hány négyzetméterre elég. Bármennyire legyen is jó az aljzatkiegyenlítő szétterülése, segítsük glettvassal a folyamatot. Teljes száradása után érdemes lefesteni a falat és a mennyezetet is, így nem veszélyeztetjük az új laminált padlónkat.
Párazárás
Mielőtt lefektetnénk a párazáró fóliát, főként földszinti lakások esetén, érdemes megbizonyosodni róla, hogy nem párolog-e víz az alapfelületből, mivel később felpúposodhat miatta a parketta. A párazáró fólia csíkjai, fedjék át egymás kissé! Erre a felületre már fektethetjük a laminált padló lapjait. Ha nem vagyunk tökéletesen elégedettek az alapfelülettel, vagy nem lehetséges felszedni a régi parkettát, hő- és hangszigetelő padlóalátét lefektetésével némi aljzatkiegyenlítést végezhetünk.