A Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK) pályázat 2015. július 1. óta érhető el a pályázók számára. Idén egyszerre bővült a vissza nem térítendő állami támogatásra jogosult családok, valamint a kedvezmény felhasználási köre, immár egygyermekes családok is pályázhatnak, a támogatást pedig használt lakás megvásárlására és akár tetőtér-beépítésre is fordíthatják. A VELUX vállalat szakemberei azoknak kívánnak hasznos tanácsokkal szolgálni, akik otthonukat a tetőtér átalakításával, lakhatóvá tételével szeretnék bővíteni.
Otthonunk folyamatosan változik, hiszen a különböző életszakaszokban, így például a család gyarapodásakor funkcióinak köre folyamatosan bővül, és meg kell felelnie a családtagok eltérő igényeinek. A dolgozószobából gyerekszoba, a nappaliból dolgozószoba lesz, a kreatív ötleteknek pedig csak a rendelkezésre álló tér nagysága szab határt. Ha az otthon szűkössé válik, sokan az egyetlen megoldást az új otthon vásárlásában látják. A megfelelő ingatlan megtalálása ugyanakkor nem egyszerű, és hosszú távon, elsősorban használt lakás vagy ház vásárlása esetén, a rejtett problémák jelentős anyagi terhet róhatnak ránk. A VELUX vállalat szakemberei éppen ezért arra hívják fel a figyelmet, hogy új lakás vagy ház vásárlása előtt térképezzük fel a már meglévő ingatlanban rejlő lehetőségeket. A tetőtér lakhatóvá tételével egyszerűen és költségtakarékosan növelhetjük a lakótér alapterületét. Mivel egy ilyen projekt minden család életének jelentős eseménye, ezért a VELUX cég szakértői a körültekintő tervezés és a hosszú távon is megoldást nyújtó átalakítás fontosságát hangsúlyozzák.
Funkcionalitás
A magyar családok jellemzően hálószobákat, vendégszobát vagy mellékhelyiségeket alakítanak ki a tetőtérben. A tetőtér ugyanakkor a kamaszok kedvence, amelyre szívesen tekintenek saját birodalmukként, és ahová sokszor felnőtt fejjel is visszavágynak. Éppen ezért érdemes a tetőteret úgy kialakítani, hogy az később, az egyetemi évek alatt, vagy házasságkötés idején akár különálló otthonként funkcionálhasson a fiatalok számára. Az otthon így többgenerációssá alakítható, együtt élhet benne a fiatalabb és az idősebb korosztály, az épület mégis biztosítja mindenki számára a magánszférát.
Biztos anyagi háttér nélkül ne!
Biztos anyagi háttér nélkül nem érdemes belevágni egy ilyen beruházásba. Számos váratlan költség merülhet fel ugyanis a felújítás különböző szakaszaiban, amelyekre érdemes előre felkészülni.